Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow ?ód? rozkopana
?ód? rozkopana Drukuj Wyślij znajomemu
18.12.2007.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Aby wykorzystać dotacje unijne do końca 2009 r. - Widzew, Bałuty, Polesie i Górną trzeba rozkopać wzdłuż i wszerz, żeby ułożyć rury wodno-kanalizacyjne.

Remont torowisk na rondzie Lotników Lwowskich rozpocznie się dopiero w marcu lub kwietniu 2008 roku To dopiero będzie wstęp do prawdziwego skoku cywilizacyjnego - do wylania dywanika asfaltowego najpierw na ważniejszych drogach osiedlowych. Dopóki nie ma podziemnej infrastruktury technicznej, marnotrawstwem byłoby inwestowanie w nawierzchnię peryferyjnych uliczek czy w solidną naprawę położonego kiedyś asfaltu.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna w pierwszej kolejności, czyli w najbliższych tygodniach, zaplanowała roboty wodno-kanalizacyjne w Rudzie Pabianickiej, Nowosolnej, na Złotnie i Rokiciu. Mieszkańcy otrzymali ulotki informujące o rozpoczęciu wykopów. W Nowosolnej przy wjazdach na ulice pojawiły się tablice informacyjne o rozpoczęciu inwestycji.

W Zarządzie Dróg i Transportu Aleksandra Mioduszewska zapowiedziała, że najpóźniej do końca września 2008 r. musi zakończyć się remont odcinka ul. Narutowicza od ul. Lindleya do ul. POW.

Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na modernizację al. Unii Lubelskiej - od ul. Konstantynowskiej do ul. Bratysławskiej. Wybór wykonawcy ma się odbyć według nowej konwencji. Zwycięzca przetargu sam zaprojektuje wszystko i wyremontuje aleję zgodnie z własną dokumentacją. Takie rozwiązanie gwarantuje skrócenie przygotowań. Część al. Unii Lubelskiej zostanie wyłączona z ruchu wiosną 2008 r., a zakończenie modernizacji zaplanowano na połowę 2009 r.

W przyszłym roku al. Ofiar Terroryzmu 11 Września (przedłużenie Śląskiej) zostanie pociągnięta od montowni komputerów Della aż do ul. Rokicińskiej.

Na krótki fragment trasy ŁTR na al. Kościuszki, między Centralem a ul. Zieloną, tramwaje wrócą już prawdopodobnie w czwartek. Może miesiąc później tramwaje dojadą do ul. Legionów. W związku z tym MPK planuje jak najszybsze przywrócenie komunikacji tramwajowej między centrum a Radogoszczem. Będzie to możliwe po skierowaniu ruchu z ul. Zachodniej w prawo w ul. Legionów, przez pl. Wolności, Nowomiejską w kierunku Bałuckiego Rynku. Trzeba bowiem ominąć miejsce na ul. Zachodniej przy ul. Lutomierskiej, gdzie odkryto dawny cmentarz żydowski. Dopiero w marcu możliwe będzie ułożenie tutaj sarkofagu z płyt stalowych pod torowiskiem. Jednocześnie nieprzejezdny będzie odcinek Zachodniej, na której torowisko trzeba odsunąć od Pałacu Poznańskiego. Na wiosnę rozpocznie się wymiana torowiska na rondzie Lotników Lwowskich. Wykonawca zamówił łuki i rozjazdy szynowe w modułach, przygotowanych do szybkiego montażu

 

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI