Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Praca przez ca?? dob?
Praca przez ca?? dob? Drukuj Wyślij znajomemu
06.02.2009.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Nie widziałem Łodzi, pracowałem 24 godziny na dobę, a w nocy wyjeżdżamy do Warszawy - powiedział Krystian Zimerman, światowej sławy pianista, który wczoraj w Filharmonii Łódzkiej zagrał koncert w hołdzie Grażynie Bacewicz.

Muzyk rozpoczął w Łodzi trasę koncertową po Polsce dedykowaną urodzonej w Łodzi 100 lat temu znakomitej skrzypaczce i kompozytorce.

Akustyka jest tu bardzo ładna, jeżeli chodzi o jakość, chociaż trochę jej mało - skomentował nową salę koncertową Filharmonii Łódzkiej, w której grał po raz pierwszy.

Violetta i Andrzej Kowalczewscy, właściciele łódzkiej galerii Adi Art, wręczyli artyście jego portret namalowany przez włoskiego malarza Angello Gatto.

Podczas koncertu pianiście towarzyszyła czwórka muzyków: Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Ryszard Groblewski (troje skrzypków) i Rafał Kwiatkowski (wiolonczelista).

Wybrałem ich, bo chciałem grać z polskimi muzykami - podkreślił Krystian Zimerman. Jeszcze przed koncertem sprzedawano wejściówki po 40 zł. Agnieszka Rembieńska, radca prawny, na koncert wzięła córkę, uczennicę szkoły muzycznej. 80-letnia Anna Wasińska przyjechała taksówką, aby zdobyć wejściówkę.

Jestem na koncercie, bo to prawdziwa gwiazda - dodał Piotr Stanisz, grający na skrzypcach student Akademii Muzycznej.

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI