Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow By? Faraon, b?dzie Albercik?
By? Faraon, b?dzie Albercik? Drukuj Wyślij znajomemu
14.01.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Prawdopodobnie w poniedziałek poznamy nazwisko nowego dyrektora artystycznego Teatru Nowego. Absolutnym faworytem jest kolejny po Jerzym Zelniku znakomity aktor - Olgierd Łukaszewicz

Popularny odtwórca roli Faraona z powodów rodzinnych nie zgodził się na jego przedłużenie. Olgierd Łukaszewicz, znany z głośnych filmów "Sól ziemi czarnej" czy "Brzezina" oraz chyba najpopularniejszej roli Albercika w "Seksmisji",  pojawił się w Łodzi już w czwartek. Wieczorem był na premierze dobrego monodramu "Mój boski rozwód" w Nowym i na bankiecie po przedstawieniu. W piątek rano obejrzał na tej scenie spektakl dla dzieci "Krzesiwo". Jak powiedział, oba mu się podobały.

Nie planuję zmian
Na rozmowę z komisją Olgierd Łukaszewicz wszedł z grubą teczką. Miał w niej między innymi pojedyncze strony aktualnych gazet.
- Są tu też pomysły, które chciałbym zrealizować, jeśli zostanę dyrektorem - powiedział po rozmowie z komisją Olgierd Łukaszewicz. - Trzy lub cztery przedstawienia na dużej scenie, a na małej dwa. Są to dramaty, zarówno klasyka jak i odnoszące się do naszej rzeczywistości, w tym politycznej: niedawno odzyskanej wolności, spraw poruszanych przez Jana Pawła II. Jestem po wstępnych rozmowach z reżyserami. Nie planuję żadnych zmian w zespole aktorskim.
Pozostałymi kandydatami byli reżyserzy teatralni: związany z Teatrem Jaracza Zbigniew Brzoza, kojarzeni z warszawskim Teatrem Współczesnym Norbert Rakowski i Artur Tyszkiewicz, związany z Nowym Ireneusz Janiszewski oraz Marcin Grot.

Najpierw prezydent
Dyrektor elekt został wybrany przez komisję konkursową już w piątek, jednak członkowie komisji nie chcieli zdradzić jego nazwiska, zanim o werdykcie nie zostanie poinformowany prezydent Jerzy Kropiwnicki. Ponoć w piątek było już na to za późno. Komisja zakończyła przesłuchania tuż przed godz. 16 - po ponad sześciu godzinach. Później długo obradowała.
- Obrady były satysfakcjonujące. Ale naszą decyzję najpierw musi poznać pan prezydent. To on zadecyduje, kiedy nazwisko nowego dyrektora pozna opinia publiczna - powiedziała Bożenna Krasnodębska, przewodnicząca komisji konkursowej, dyrektor Wydziału Kultury UMŁ.
Według nieoficjalnych informacji nastąpi to w poniedziałek, gdy Teatr Nowy otrzyma imię Kazimierza Dejmka. Łukaszewicz zapowiedział, że będzie obecny podczas tego wydarzenia

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI