Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Dwójka wraca na Zachodni?
Dwójka wraca na Zachodni? Drukuj Wyślij znajomemu
03.03.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Drogowcy zakończyli roboty na drugim odcinku trasy Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Dziś na al. Kościuszki i ul. Zachodnią wróci linia numer 2. Jednocześnie zawieszono kursy autobusu Z0.Dotychczas oddano do użytku tylko jeden krótki odcinek ŁTR. Po kilku miesiącach na aleję Kościuszki wróciła linia 9, która jeździła od Mickiewicza do Zielonej. W weekend zakończono roboty na odcinku Zachodniej od Zielonej do Legionów.
Od poniedziałku pojedzie tam tramwaj linii dwa, który znów zmieni trasę. W godzinach szczytu będzie jeździł co 10 minut. Jednocześnie przestaje kursować autobusów ZO, bo ich trasy by się pokrywały - mówi Maja Porczyńska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Dwójka od dziś pojedzie z Dąbrowy ulicami: Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodnią do pl. Wolności i dalej Nowomiejską, Zgierską, Limanowskiego, Aleksandrowską do Chochoła.
Robotnicy pracujący przy ŁTR zapowiedzieli, że już w połowie marca otwarty zostanie kolejny fragment torowiska. Będzie nim odcinek od Zgierskiej przy Rynku Bałuckim do Helenówka.

- Wykonawca twierdzi, że spokojnie zdąży na czas. Wtedy pojedzie tam linia 11. Następny odcinek otworzymy najwcześniej za dwa miesiące. Roboty przy ŁTR zakończą się na pewno 30 czerwca - twierdzi Maja Porczyńska.
Jeszcze w marcu należy się spodziewać utrudnień w ruchu samochodowym na rondzie Lotników Lwowskich. Robotnicy będą wymieniać torowisko, a to spowoduje zamknięcie jednego pasa jezdni. Prace w tym miejscu potrwają przynajmniej dwa miesiące.

W poniedziałek rozpocznie się również montaż sarkofagu z płyt stalowych nad liczącym 200 lat cmentarzu żydowskim. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu na ludzkie szczątki natrafili w okolicy skrzyżowania Zachodniej i Limanowskiego robotnicy pracujący przy ŁTR.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI