Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Kocio? uliczny
Kocio? uliczny Drukuj Wyślij znajomemu
11.02.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Uwaga kierowcy! Dziś zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Piotrkowskiej od Czerwonej do pl. Reymonta. Remont torowiska pod ŁTR spowoduje spore zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

Zanim jednak drogowcy zamkną ten fragment "Pietryny", wcześniej muszą zakończyć roboty i otworzyć skrzyżowanie Piotrkowskiej z ul. Sieradzką. Wykonawcy zapewniają, że się z tym uporają. Jeśli tak się stanie, to od dziś z Piotrkowskiej pomiędzy Czerwoną i pl. Reymonta korzystać mogą jedynie mieszkańcy okolicznych domów i auta wjeżdżające w celach gospodarczych.
- Zamknięte dla ruchu zostaną skrzyżowania Piotrkowskiej z Czerwoną, Przybyszewskiego i Milionową. Z Czerwonej w Piotrkowską mogą skręcać jedynie autobusy MPK - ostrzega Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
Kolejna zmiana organizacji ruchu spowoduje zapewne spore zamieszanie i nie chodzi tylko o kierowców. Spore korekty nastąpią również w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Od dziś innymi trasami pojadą tramwaje linii 2, 3, 4 i 5 oraz autobusy Z1, Z2, 50, 72, 95, 95A, N5 i N6. Linie 55A i Z4 zostaną tymczasowo zawieszone. W zamian zostanie uruchomiona linia zastępcza Z9. Nowe trasy wszystkich pojazdów można znaleźć na stronie internetowej www.mpk.lodz.pl.
Mieszkańcy powoli tracą cierpliwość z powodu ciągnącego się od miesięcy remontu związanego z Łódzkim Tramwajem Regionalnym. Mnóstwo nieprzychylnych opinii można znaleźć na forach internetowych.
- Jestem kierowcą i puszczają mi nerwy. Niech drogowcy wezmą się do roboty. Od blisko roku rozkopane jest całe miasto, a oni nie otworzyli żadnego odcinka - pisze Anna.
- W każdym normalnym mieście te roboty już by zakończono. Na przykład w Warszawie firma, które nie zapewni, że jest w stanie pracować przez całą dobę, nie może przystąpić do przetargu na remont ulic - dodaje Stan.
Pracownicy MPK zapewniają, że najpóźniej do końca marca tramwaje pojadą z al. Mickiewicza do ul. Legionów. Ale tu rodzi się kolejny problem. Ulice Kościuszki i Zachodnia, wzdłuż których przy wymianie torowiska pracował ciężki sprzęt, są podziurawione jak sito.
- Wykonawca robót, zanim opuści teren budowy, musi obie ulice doprowadzić do porządku i zapewniam, że tak się stanie - kończy Aleksandra Mioduszewska.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI