Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow ?odzianie na Venie
?odzianie na Venie Drukuj Wyślij znajomemu
25.09.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Na zakończenie tegoroczny Pepsi Vena Music Festival przeniesie się do pubu Łódź Kaliska. Przy Piotrkowskiej 102 w niedzielę, 5 października, od godz. 20 występować będą łódzkie zespoły: Plastic Bag, NOT, Cool Kids Of Death i L.Stadt. Festiwal trwać będzie od 2 do 5 października

Koncert w słynnym łódzkim pubie to ukłon organizatorów Pepsi Vena Music Festivalu w stronę bardzo mocnej obecnie łódzkiej sceny rockowej. Dlatego po raz pierwszy w historii imprezy zdecydowano się na wyjątkowy koncert pt. "Łódzka scena muzyczna".

Brudne granie
Zespół Cool Kids Of Death powstał w Łodzi w 2001 roku. Założony został przez studenta ASP Krzyśka Ostrowskiego , studenta filozofii - Kubę Wandachowicza i studenta dziennikarstwa Marcina Kowalskiego. CKOD to jedna z najmłodszych legend nowego polskiego młodego zbuntowanego rocka. Koncerty Kuby Wandachowicza i spółki są ostatnio bardziej przebojowe, a jednocześnie bezkompromisowe i wściekłe w pozytywnym znaczeniu. Po prostu na żywo chłopaki osiągają coraz wyższy poziom. Ich nowa płyta "Afterparty" to brudne, rockandrollowe granie, świetne efekty elektroniczne i mocne, niedające spokoju riffy.

Miasto i pustka
Z kolei NOT powstał w 1999 r. z inicjatywy trzech muzyków: Roberta Tuty (Agressiva 69, Hedone, Maciek Maleńczuk, 1984), Kuby Wandachowicza (obecnie Cool Kids of Death, solo) i Marcina Kowalskiego (także C.K.O.D). NOT to przede wszystkim świetny pop. Wysmakowany, momentami nieco mroczny, drażniący, prowokujący. W ich muzyce czuć ducha takich wykonawców, jak: Marc Almond, Love And Rockets, Momus, David Bowie, Roxy Music, ale także Mouse on Mars czy Junior Boys. Uwagę zwracają teksty, za których większość odpowiedzialny jest Kuba Wandachowicz. Rozpiętość tematyczna NOT-owej liryki jest wielka: miasto, pustka, miłość, samotność, zabawa, depresja, spokój, frustracja, zabawy z bronią, obserwacje obyczajowe.

Rockowy garaż
W piosenkach L.Stadt słychać surowe gitary grające nieco bluesowe riffy. Czuć w nich też tęsknotę za latami 60. i 70. Czuć zarówno coś z The White Stripes czy Kings Of Leon, jak i Velvet Underground czy The Doors. To ten sam klimat, ten sam rodzaj emocji. Ale nie tylko. L.Stadt to nie tylko rockowy garaż. Równie chętnie bawi się popowymi melodiami, umiejętnie stopniuje dynamikę, wplata w swoje utwory brzmienia elektroniczne. Nie jest prostą kopią tego czy innego zespołu.
Koncertową czwórkę uzupełnia najstarsza grupa, czyli powstały w 1991 r. Plastic Bag - autorski projekt Jacka Bieleńskiego, artystycznego fenomenu Łodzi. Poety, tekściarza, kompozytora, prozaika, scenarzysty filmowego i aktora. Wydana w tym roku nowa płyta zespołu zatytułowana "Bielas", to w zasadzie solowy, dojrzały debiut Bieleńskiego, który zdążył stać się legendą Łodzi jako postać wyrazista, wielobarwna, anegdotyczna. To także zbiór intrygujących dźwięków autorstwa Włodka Kiniorskiego, Ziuta Gralaka, Przemka Gregera, Andrzeja Rajskiego, Zbigniewa Brysiaka i Loco Richtera.

Sponsor generalny Pepsi, sponsorzy oficjalni: Carlsberg, New Yorker, Sphinx Restauracje, partnerzy: Hotel Focus, MPK Łódź, Hotel Orbis, Tele taxi 6400-400, Vena pensjonat, AMG.net, Łódź Kaliska

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI