Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Pepsi Vena ju? gotowa
Pepsi Vena ju? gotowa Drukuj Wyślij znajomemu
31.07.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Gwóźdź programu i magnes dla fanów muzyki z całej Polski? Koncerty czterech gwiazd, które po raz pierwszy odwiedzą nasz kraj.

Mamy już potwierdzony na sto procent występ na festiwalu takich znakomitych zespołów, jak: Klaxons, International Noise Conspiracy, Primal Scream i Happy Mondays - cieszy się Janusz Hetman, dyrektor festiwalu. - Cała czwórka po raz pierwszy zagra w Polsce, a na dodatek trzy pierwsze zespoły niemal równolegle z naszym festiwalem wydają nowe płyty.

Bilety jak bułeczki

O megapopularności choćby Klaxons świadczy fakt, że zanim organizatorzy tegorocznej Veny zaczęli sprzedawać bilety na ich koncert, fani zespołu złożyli na nie kilkaset zamówień. W ogóle zainteresowanie biletami jeszcze przed ich sprzedażą mile zaskoczyło organizatorów.

Na pewno dużym wydarzeniem będzie też przyjazd Eda Cherneya, jednego z najbardziej znanych producentów muzycznych na świecie, który współpracował na przykład z The Rolling Stones, Bobem Dylanem i Erikiem Claptonem. - Poprowadzi on warsztaty producenckie - mówi Janusz Hetman.

O tym, że łódzki festiwal nabiera rozmachu, świadczy też liczba zgłoszeń do konkursu. O główną nagrodę chce w tym roku walczyć dużo więcej muzyków i zespołów niż w poprzednich latach.


Po raz pierwszy...

Pepsi Vena Music Festival potrwa od 2 do 5 października. Otworzy wystawa prac znanego na świecie grafika Michała Batorego na ul. Piotrkowskiej. Inicjatorem projektu "Ulica Veny" jest Urząd Miasta Łodzi. Tego samego dnia wieczorem z premierowym programem na Pepsi Vena Music Festival wystąpi Andrzej Smolik, a towarzyszyć mu będzie między innymi Mika Urbaniak.

Ważnym punktem imprezy jest jedyny na świecie internetowy konkursu dla muzyków amatorów i profesjonalistów. W tym roku weźmie w nim udział 720 wykonawców, z czego ponad stu z zagranicy, m.in. z Anglii, Niemiec, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii i Skandynawii. Finałowa dwunastka wystąpi trzeciego dnia festiwalu przed koncertami Klaxons i Primal Scream. Po raz pierwszy zostanie wydana płyta z nagraniami finalistów konkursu. Także po raz pierwszy na Venie pokazane zostaną najlepsze teledyski ze słynnego Yach Festiwalu. "Echo Miasta" jest jednym z patronów tej największej łódzkiej imprezy muzycznej.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI