Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Tak jak w bajce
Tak jak w bajce Drukuj Wyślij znajomemu
09.06.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Łódzkie studio filmowe Se-ma-for wreszcie przeniosło się do nowej siedziby. Lada moment zaczną się tam prace nad nowym serialem dla dzieci. Niewykluczona jest też kolejna animacja z brytyjskim producentem od oscarowego "Piotrusia i wilka"

 

O kłopotach lokalowych studia pisaliśmy przez ponad pół roku. Se-ma-for mógł znaleźć się na bruku, bo siedziba, którą zajmował przez 40 lat, zmieniła właściciela. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, tak jak w animowanych bajkach dla dzieci, z których słynie na całym świecie. Studio filmowe mieści się teraz w budynku po dawnych warsztatach w zabytkowej nieczynnej elektrociepłowni EC-1 przy ul. Targowej.


Na początek Parauszek

Przeprowadzka powoli dobiega końca. W najbliższych dniach zaczniemy zdjęcia do naszej nowej produkcji, serialu dla dzieci o przygodach Zajączka Parauszka. Będzie to nasz pierwszy film w nowej siedzibie - cieszy się Zbigniew Żmudzki, prezes Se-ma-fora.

Bajka o Zajączku Parauszku ma być podobna do takich produkcji Se-ma-fora, jak Miś Uszatek czy Kot Filemon, czyli bez przemocy, z sympatycznym głównym bohaterem i odrobiną dydaktyki dla dzieci. Oprócz Parauszka w bajce będą występowali jeszcze jego rodzice, a także Zającówna Usia, sympatia Parauszka. Parauszek będzie rywalizował o względy Usi z drugim zajączkiem Kicusiem, będą też postacie negatywne, takie jak: Wilk Żarłok, Lis Spryciarz i Sroka Chciwulka. Autorem scenariusza jest Wojciech Próchniewicz, a lalek Sylwia Nowak, która robiła też te występujące w oscarowym "Piotrusiu i wilku". Film będzie adresowany do przedszkolaków i uczniów podstawówki. Powstanie 26 odcinków.


Kolejna superprodukcja?

Niewykluczone też, że zrealizujemy kolejną dużą produkcję z Brytyjczykami, z którymi pracowaliśmy przy "Piotrusiu i wilku". Byłby to film związany z Rokiem Chopina, ale jeszcze nie jest pewne czy uda nam się z nim zdążyć do 2010 roku - mówi Zbigniew Żmudzki.

Byłaby to trwająca prawie półtorej godziny animacja o utalentowanym muzycznie chłopcu, z muzyką Chopina. Jej akcja ma dziać się w Polsce, a w ekipie twórców znajdzie się wybitny choreograf.

Niedawno kapituła Akademii Polskiego Sukcesu powołana przez Polski Klub Biznesu przyznała Złoty Medal Akademii studiu Se-ma-for. Wyróżnienie przyznano za światowe osiągnięcia w produkcji filmów animowanych i promocję Polski w świecie. Jednocześnie studio otrzymało tytuł Członka Akademii Polskiego Sukcesu.

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI