Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Vena coraz lepsza
Vena coraz lepsza Drukuj Wyślij znajomemu
05.06.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Chcemy w ciągu dwóch, trzech lat doprowadzić do powstania w Łodzi jednego z największych festiwali muzycznych - przekonuje Janusz Hetman, dyrektor Pepsi Vena Music Festival, który odbędzie się w Łodzi w dniach 2-5 października.

Krzysztof Karbowiak: W tym roku w Polsce mamy wyjątkowo dużo koncertów zagranicznych gwiazd, czy dzięki festiwalowi Pepsi Vena Music zawitają podobni wykonawcy do Łodzi?
Janusz Hetman: - Intensywnie pracujemy nad tym, by na naszym festiwalu pojawiały się gwiazdy światowego formatu. Pomaga nam w tym Fundacja Vena Tomka Morawskiego oraz generalny sponsor, który od tego roku jest sponsorem tytularnym, czyli firma Pepsi. Pepsi określiło festiwal Vena jako najważniejsze wydarzenie muzyczne organizowane przez tę firmę w Polsce. Dodatkowo znaleźliśmy się też po raz pierwszy w światowym kalendarzu wydarzeń muzycznych Pepsi. W sumie firma ta nie tylko przeznaczy na sam festiwal sporą sumę pieniędzy, ale znajdziemy się od 1 sierpnia na 15 milionach butelek półlitrowych Pepsi. Nowością jest też to, że publiczne radio Trójka na czas festiwalu uruchomi w Łodzi specjalne studio. Dodatkowo materiały z całej imprezy rejestrować będzie także MTV, Radio BBC i TVP 3 w Łodzi. Tak jak poprzednio, głównym miejscem festiwalu będą hale Toya Sounds Studio przy ul. Łąkowej 29, a tylko na jeden wieczór impreza zagości w pubie Łódź Kaliska.

W tegorocznej edycji festiwalu jest sporo zmian w porównaniu z poprzednimi.
- Przenieśliśmy festiwal z września na początek października, żeby mogli pojawić się na nim studenci. Rok temu festiwal był mieszanką jazzu, rocka, popu oraz hip-hopu. Od tegorocznej edycji chcemy, aby była to impreza alternatywno-rockowa. Wciąż najważniejszym wydarzeniem jest konkurs internetowy na najlepszą piosenkę. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie miał jeszcze wyższy poziom, przez oddanie większych kompetencji podczas głosowania kilkudziesięciu profesjonalnym jurorom. Jest już około 500-600 zgłoszeń na konkurs nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Oprócz głównej nagrody w wysokości 100 tys. złotych dla wykonawcy najlepszej piosenki, będzie też nagroda dla twórcy, który najbardziej spodobał się publiczności. Dzięki firmie Pepsi nakręci on profesjonalny wideoklip, który pokaże MTV i Onet. Będzie też Talent Łódzki. Najlepszy wykonawca związany z Łodzią nagra płytę. Nagrodę tę ufundowała firma informatyczna AMG.net.

Vena to też muzyczne gwiazdy.
- Pierwszego dnia Andrzej Smolik wystąpi z materiałem nigdzie wcześniej nieprezentowanym, specjalnie przygotowanym na Venę. Towarzyszyć mu będzie zespół Zbigniewa Namysłowskiego oraz muzycy latynoamerykańscy. Drugiego dnia zagrają dwa zespoły: brytyjski Happy Mondays i szwedzki The International Noise Conspiracy. W sobotę trzeciego dnia festiwalu odbędzie się finał konkursu, a po nim zagra zespół Klaxons. Ostatniego, czwartego dnia festiwalu kolejna nowość. Wspólnie z pubem Łódź Kaliska, chcemy tam zaprezentować najciekawsze, naszym zdaniem, zespoły sceny muzycznej z Łodzi, jak Cool Kids of Death, L.Stad, N.O.T. oraz Plastic Bag. To będzie wyjątkowy festiwal.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI