Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Zachód przy Zachodniej
Zachód przy Zachodniej Drukuj Wyślij znajomemu
06.03.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Kilka starych kamienic przestanie w końcu szpecić nasze miasto, bo zostaną zrównane z ziemią. Zaczęło się wyburzenie ruder przy Zachodniej. Niedługo ta okolica całkiem zmieni wygląd.


Odcinek Zachodniej między Próchnika i Więckowskiego jest przeznaczony pod inwestycje. Kilka budynków zostanie wyburzonych, ale najpierw trzeba wykwaterować z nich mieszkańców. Jeszcze nie wiemy, co tam powstanie, ale na pewno mocno zmieni się wygląd tego miejsca - mówi Barbara Zawadzka, kierownik Oddziału Remontów i Inwestycji w Urzędzie Miasta Łodzi.
Wielkie wyburzanie zaczęło się od skrzyżowania ul. Zachodniej i Ogrodowej. Ma to związek z przebudową i poszerzeniem ul. Zachodniej i całego skrzyżowania. Po zakończeniu remontu ulicy, teren zostanie najprawdopodobniej wystawiony na sprzedaż.

Wejdą do parku
- Chcemy odsunąć ulicę od Pałacu Poznańskich kosztem parku. Ulica Zachodnia zostanie zamknięta na osiem miesięcy na odcinku od Legionów do Lutomierskiej - mówi Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.
Najpierw znikną dwie kamienice. Niewykluczone, że za dwa miesiące z ziemią zrównana zostanie trzecia. Na razie jest to niemożliwe, bo w ruderze przylegającej do budynku narożnego, mieszka jeszcze sześć rodzin, których nie udało się wykwaterować.
- To komplikuje nam robotę, bo kamienice mają wspólną ścianę. Dlatego wyburzając jedną, musimy jednocześnie dobrze zabezpieczyć drugą. Przez to rozbiórka potrwa dłużej. Natomiast z kamienicą stojącą najbliżej ul. Zachodniej nie powinno być żadnych problemów - mówi kierownik Krzysztof Drabik z Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych, który zajmuje się wyburzaniem.
To nie koniec remontów w przy tej ulicy. Wygląd zmieni również kamienica stojąca u zbiegu Zachodniej i Zielonej. Prywatny właściciel rozpoczął generalny remont.

Nowe zastąpi stare
Z prawie rocznym opóźnieniem zaczęto wyburzać kamienicę przy ul. Sienkiewicza 71. Rozbiórka powinna zakończyć się w kwietniu. Później w tym miejscu staną komunalne budynki, w których powstanie 55 mieszkań i dwa lokale użytkowe. Nowe będą miały sześć pięter. Wybuduje je miasto, a urzędnicy zapewniają, że kamienice powinny być gotowe w 2010 roku. Kto tam zamieszka?
Najemcą mieszkania można zostać, startując w konkursie, który ogłosi Wydział Budynków i Lokali Urzędu Miasta Łodzi. Żeby do niego przystąpić, należy spełnić kilka warunków. Trzeba m.in. mieć odpowiednie zarobki, oddać gminie zajmowany wcześniej lokal albo mieszkać w budynku przeznaczonym do rozbiórki.
Niedługo zacznie się również wyburzanie kamienicy naprzeciwko Centralu, bo stanie tam hotel Hilton. Ostatnio geodeci pojawili się przy starej drukarni na ul. Zgierskiej, a raczej ruin, które po niej zostały. Miasto oddało obiekt w wieczyste użytkowanie osobie prywatnej. Dlatego niedługo wiele się tam zmieni. 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI