Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Express Ilustrowany
Jazzowe Oscary zosta?y wr?czone
Express Ilustrowany
07.06.2008.

Podczas dorocznej gali w Teatrze Wielkim łódzkie Stowarzyszenie Jazzowe Melomani rozdało wczoraj swe nagrody, zwane Jazzowymi Oscarami. Statuetkę dla najlepszego łódzkiego jazzmana, nagrodę prezydenta miasta, odebrał młody pianista Maciej Tubis.

 
Po??czy?a ich kamienica
Express Ilustrowany
31.05.2008.

Kamienica przy placu Kościelnym 4 w Łodzi od XIX wieku była świadkiem wielu wydarzeń, często bardzo tragicznych. W okresie okupacji znajdowała się na terenie getta żydowskiego, obok niej przebiegała drewniana kładka nad ulicą Zgierską łącząca dwie części getta. Widok z okna kamienicy na getto namalowała Sara Majerowicz, żydowska malarka, której obraz znajduje się w Muzeum Sztuki. W kamienicy tej powstawała kronika getta łódzkiego.


 
Niektóre ?ódzkie fontanny zostan? przebudowane, powstan? te? nowe
Express Ilustrowany
20.05.2008.

Choć łódzkie fontanny zostały uruchomione zaledwie kilkanaście dni temu, dwie z nich już nadają się do naprawy. Łódzka syrenka z pasażu Rubinsteina i łabędź z parku im. Sienkiewicza mają uszkodzone pompy. "Kaskada" z parku im. Poniatowskiego będzie nieczynna - w przyszłym roku zostanie zburzona i odbudowana w nowym kształcie.  

 
Piotrkowska jak parking
Express Ilustrowany
13.05.2008.

Główna ulica Łodzi - na odcinku, gdzie obowiązują zakazy ruchu i zatrzymywania się aż roi się od samochodów.

 

 
?wi?to motoryzacji na Starcie
Express Ilustrowany
10.05.2008.

Paweł Krajewski przyjechał wczoraj na łódzki Moto Weteran Bazar (na stadionie Startu) milicyjnym fiatem 125, takim, jakim jeździł porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się". Radiowóz z napisem "milicja" wzbudził sporą sensację

 
Rozkradaj? browar Anstadta!
Express Ilustrowany
07.05.2008.

Metalowe zbiorniki, pręty i inne żelastwo wywożą złomiarze z terenu browaru Ludwika Anstadta przy ul. Sędziowskiej 15 (jego rozbiórkę wstrzymano 16 kwietnia).

 
Wygodniej do stolicy
Express Ilustrowany
06.05.2008.

W 11 nowoczesnych pociągach, które kursują z Łodzi do Warszawy, siedzenia w drugiej klasie zostaną zdemontowane i zamontowane na nowo - w większych odległościach od siebie. Pierwszy wagon z bardziej komfortowymi fotelami ma wyjechać na trasę jeszcze w tym tygodniu. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 53

BLOGI O ?ODZI