Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Informacje ju? s? wy?wietlane
Informacje ju? s? wy?wietlane Drukuj Wyślij znajomemu
13.08.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Uruchomiono osiem elektronicznych wyświetlaczy na przystankach przy trasie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego (na skrzyżowaniu al. Kościuszki z al. Mickiewicza, al. Kościuszki z ul. Zieloną, ul. Zachodnią z ul. Legionów i pl. Niepodległości).

Od wczoraj na tablicach pojawiają się nazwy pętli, numery linii, czas pozostały do odjazdu tramwaju oraz data i godzina. W razie przerwy w ruchu będzie komunikat o awarii - mówi Robert Berliński z firmy montującej tablice. - Przez dwa, trzy tygodnie będziemy dostrajać system. Stąd możliwość wyświetlania niezbyt precyzyjnych danych.

Tablice są częścią australijskiego systemu sterowania ruchem zamontowanego na 60 łódzkich skrzyżowaniach (wszystkie na trasie ŁTR - od Helenówka do Chocianowic, a także w kwartale ulic: Wólczańska, Ogrodowa, Kilińskiego i al. Mickiewicza). Wszystko połączone jest światłowodami, a dane trafiają do czterech serwerów w centrum dowodzenia. Tak duże przedsięwzięcie jest realizowane po raz pierwszy w Polsce. Na mniejszą skalę zastosowano je m.in. w Olsztynie i Warszawie.

Chcemy zmniejszyć korki i dać priorytet szybkim tramwajom - mówi Robert Berliński.

Kolejne elektroniczne tablice mają pojawić się na przystankach wzdłuż całej trasy ŁTR-u - dodaje Leszek Jabłoński, główny specjalista z Zarządu Dróg i Transportu. - Planujemy objąć systemem skrzyżowania z Retkini na Widzew.

Każda z tablic kosztowała około 60 tys. zł, system ponad 30 mln zł.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI