Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Tramwaj na prób?
Tramwaj na prób? Drukuj Wyślij znajomemu
17.12.2007.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Łodzianie, którzy w sobotnie południe znaleźli się na al. Kościuszki, przecierali oczy ze zdumienia, widząc - po raz pierwszy od pół roku - tramwaj jadący aleją. 

W próbnej przejażdżce wzięli udział m.in. wykonawcy projektu, zarządcy drogi, przedstawiciele MPKMotorniczy kierujący tramwajem specjalnym twierdził, że po nowych torach jeździ się cicho i szybko. Fot. Jarosław Ziarek

W próbnej przejażdżce wzięli udział m.in. wykonawcy projektu, zarządcy drogi, przedstawiciele MPK Na przystanku przy ul. Zamenhofa do drugiego wagonu wsiadła pasażerka i skasowała bilet, przekonana, że to normalny kurs. Tymczasem była to tylko próbna jazda po nowym torowisku - od al. Mickiewicza do ul. Zielonej. Osób rozczarowanych, że to tylko tramwaj testowy, było więcej.

Mamy dosyć zatłoczonych i stojących w korkach autobusów, myśleliśmy, że w końcu tramwaje wróciły na al. Kościuszki - mówili zawiedzeni.

Poprzedniego wieczoru na tym samym odcinku przeprowadzono nieoficjalną tajną próbę (pisaliśmy o tym w sobotę). MPK chciało sprawdzić wszystko, żeby w sobotę uniknąć ewentualnej wpadki, zwłaszcza że spodziewano się przedstawicieli władz miasta, którzy jednak nie przyszli.

Jeszcze nie czytałem "Expressu", nasz tramwaj już jeździł? - usiłował żartować Bogumił Makowski z MPK. Po czym dodał już poważnie: - Prób technicznych do 20 grudnia, kiedy ta część trasy zostanie oddana do użytku, będzie jeszcze kilka.

Jak wypadła próbna jazda?

Jeździ się jak po maśle - zapewnia Grzegorz Filipowski, motorniczy, który prowadził tramwaj. - Równo, cicho i szybko. Żeby tak było w całym mieście...

W kilku miejscach trzeba uzupełnić kostkę brukową na przystankach i przesunąć wiatę przy ul. Struga - dodaje Bogumił Makowski.

Jeśli nie będzie żadnych komplikacji, to od 20 grudnia po al. Kościuszki będzie kursować "dziewiątka" (z pętli Augustów na Zdrowie). I tylko ona. MPK tłumaczy, że wyremontowany odcinek trasy jest nadal terenem budowy i nie można puścić więcej pojazdów, bo tory muszą się "ułożyć". Dlatego autobusy linii Z0, Z1, Z2 nie zmienią dotychczasowych tras.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI