Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Tramwaj znów na Ko?ciuszki
Tramwaj znów na Ko?ciuszki Drukuj Wyślij znajomemu
19.12.2007.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Dziś na godz. 9 zaplanowano ostatni odbiór techniczny nowego torowiska na al. Kościuszki pomiędzy al. Mickiewicza a ul. Zieloną. Jeśli wszystko będzie w porządku, jutro punktualnie o godz. 4.22 na szyny położone dla Łódzkiego Tramwaju Regionalnego wjedzie pierwszy dwuwagonowy skład linii 9.

.W trasę wyruszy kilka minut wcześniej w zajezdni przy ul. Telefonicznej, a następnie podąży ul. Kopcińskiego, al. Piłsudskiego do al. Mickiewicza. - "Dziewiątka" dojedzie nowym torowiskiem do ul. Zielonej i skieruje się na Zdrowie. W drugą stronę krańcówka jest ulokowana na ul. Augustów - informuje Marcin Małek z łódzkiego MPK. - Na trasie w godzinach szczytu będzie jeździć 10 tramwajów, kursujących z częstotliwością 10-minutową.

Na początek po nowych szynach pojadą tramwaje tylko jednej linii. Jak wyjaśniają przedstawiciele MPK, ma to być swoisty test.

- Będziemy wszystko bacznie obserwować, zawsze łatwiej wyeliminować jakieś niedociągnięcia, jak jeździ mniej tramwajów - wyjaśnia Marcin Małek. - W niedługim czasie, gdy zaczniemy prace na ul. Piotrkowskiej (od ul. Czerwonej do Przybyszewskiego), al. Kościuszki puścimy linię 3.

Kursowanie tramwaju nie oznacza zakończenia prac na tym odcinku. Na przystankach stoi zaledwie jedna wiata. Kiedy pojawi się reszta, nie wiadomo. Brak elektronicznego systemu informacji, a także systemu dopasowującego sygnalizację do jazdy tramwaju. Do ostatnich chwil trwały prace przy dosypywaniu grysu, a także przenoszeniu ramienia sygnalizatora świetlnego przy skrzyżowaniu z ul. Andrzeja Struga.

Cała prawie 16-kilometrowa trasa Łódzkiego Tramwaju Regionalnego z Helenówka do Chocianowic ma być skończona do końca czerwca przyszłego roku.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI