Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Jakie ogródki stan? na ulicy Piotrkowskiej?
Jakie ogródki stan? na ulicy Piotrkowskiej? Drukuj Wyślij znajomemu
08.04.2009.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Jakie ogródki staną na ulicy Piotrkowskiej?Do komisji, która wydaje zgody na ogródki gastronomiczne, wpłynęło prawie 60 wniosków od restauratorów i właścicieli pubów. Pierwsze staną na ul. Piotrkowskiej już pod koniec kwietnia.

Na ogródkową rewolucję, niestety, musimy poczekać jeszcze rok. Wtedy wszystkie będą osłonięte przed deszczem parasolami. Teraz po raz ostatni specjalna komisja wydaje zgody na konstrukcje przykryte dachami.

Handlowcy już w zeszłym roku zostali uprzedzeni o zmianach w zasadach wydawania pozwoleń na ogródki, a estetyczną poprawę już widać. Zamiast ciężkich, drewnianych budowli restauratorzy i właściciele pubów coraz częściej proponują lekkie konstrukcje ze stylowymi ozdobami i meblami, otoczone zielenią.

 Nowe ogródki, które we wcześniejszych latach nie stały na ulicy Piotrkowskiej, muszą już spełniać nowe wymogi i zamiast dachu być wyposażone w parasole - mówi Piotr Rajchert, dyrektor delegatury Łódź-Śródmieście

Przypominam o zieleni w ogródkach. Nie chodzi nam o podwieszenie białych donic z kwiatkami, ale o przygotowanie przemyślanych projektów uwzględniających roślinność - zaapelował Jacek Gaweł, plastyk miasta, do uczestniczących w posiedzeniu komisji przedsiębiorców.

Plastyk pięciokrotnie wstrzymał się wczoraj od głosowania. Tyle ogródków nie spełniło estetycznych wymogów i Gaweł zaopiniował je negatywnie. Poza plastykiem głos w komisji mają dyrektor śródmiejskiej delegatury oraz przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu, policji, straży miejskiej i Fundacji Ulicy Piotrkowskiej.

Na pierwszym w tym roku posiedzeniu komisja zaopiniowała te ogródki, które nie kolidują ze sobą lokalizacją. Na następnym spotkaniu rozstrzygnięty zostanie problem miejsc, w których kilku właścicieli lokali gastronomicznych chce prowadzić sezonowy biznes.

Pierwsze ogródki staną na ul. Piotrkowskiej pod koniec kwietnia. - Ich budowa może się rozpocząć tuż po regatach, które zostaną rozegrane 19 kwietnia. Chcemy, aby łodzianie i turyści mogli z skorzystać z ogródków już w długi majowy weekend - mówi Rajchert.

 

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI