Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Kolejne zmiany przy ul. Sienkiewicza
Kolejne zmiany przy ul. Sienkiewicza Drukuj Wyślij znajomemu
21.12.2008.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

W przyszłym roku rozpocznie się budowa kamienicy pod numerem 71. Już trwa remont zabytkowego budynku, który nie tylko odzyska dawny blask, ale powiększy się o wykusz i dodatkowe piętro.

To następne inwestycje w programie rewitalizacji Śródmieścia wokół skrzyżowania ulic Sienkiewicza z Nawrot. Prace już się rozpoczęły w budynku z końca XIX wieku. Na kamienicę sąsiadującą z III Liceum Ogólnokształcącym do połowy 2010 r. powrócą wszystkie detale architektoniczne.

Poza rekonstrukcją fasady przeprowadzimy generalny remont wewnątrz budynku. Wymienione zostaną stropy oraz stolarka okienna i drzwiowa. Wybudujemy nowe klatki schodowe i odtworzymy historyczny wygląd przejazdu bramowego. Na północnej ścianie kamienicy powstanie wykusz. Budynek powiększymy o nową kondygnację, dzięki czemu na piętrze, które do tej pory było wykorzystywane jako strych, będą mogły powstać mieszkania - mówi Ilona Podwysocka, dyrektor wydziału budynków i lokali w magistracie

Nowe części kamienicy będą wykonane ze stali oraz szkła. W budynku powstanie 18 mieszkań i sześć lokali użytkowych. Projekt powstał w łódzkiej pracowni architektury Formart.

Remont wiekowej kamienicy trwa, a 100 m dalej w przyszłym roku nareszcie rozpocznie się budowa nowej. Będzie się składała z dwóch oficyn - frontowej i bocznej. Od strony ulicy budynek będzie miał białą i beżową elewację oraz ciemne wykusze. Na parterze pojawią się podcienie podparte okrągłymi filarami.

Na bocznej elewacji oficyny również pojawią się ciemne wykusze z balkonami. Sięgną one piątego piętra, a mieszkania na szóstym będą miały tarasy. Nowa kamienica będzie wyższa od tej, której rozbiórka zakończyła się kilka miesięcy temu i dorówna budynkowi pod numerem 73.

Budowa miała się rozpocząć jeszcze w 2007 r., ale ściana sąsiedniego budynku przy ul. Nawrot 13 groziła zawaleniem. - Nie mogliśmy rozpocząć prac, zanim właściciel jej nie zabezpieczył. Teraz przygotowujemy przetarg na wykonawcę, a budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku pod koniec zimy - mówi Podwysocka.

W nowej kamienicy powstanie 55 mieszkań. Ten budynek również zaprojektowała pracownia Formart. Wszystkie lokale, mieszkalne i użytkowe, przy ul. Sienkiewicza 48 i 71 zostaną wynajęte w drodze konkursu, który ogłosi gmina.

Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI