Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka arrow Miasto uzna?o, ?e chuligani i tak wygraj?.
Miasto uzna?o, ?e chuligani i tak wygraj?. Drukuj Wyślij znajomemu
10.12.2007.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar
Przejście podziemne pod skrzyżowaniem ulic Piotrkowskiej oraz Piłsudskiego i Mickiewicza odzyskało dawną świetność. Niestety nadal nie jest przystosowane dla inwalidów. Odświeżono kamienne płyty, poręcze oraz sufit. Modernizacja nie obejmowała jednak przystosowania przejścia dla niepełnosprawnych. - Spadek schodów jest zbyt duży, by zamontować pochylnię - tłumaczy Monika Gałązka, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu. - Na szczęście niedaleko są przejścia poziome, którymi można dojść na obydwa przystanki tramwajowe.

Odremontowane przejście podziemne Fot. Marcin Wojciechowski / AG Dlaczego ZDiT nie zdecydował się jednak na montaż specjalnych podnośników dla wózków? Niestety, urzędnicy nadal pamiętają bolesną porażkę w walce z chuliganami sprzed kilku lat. - Podnośnik, który zamontowaliśmy przy Galerii Łódzkiej, po dwóch dniach został zniszczony. Teraz pewnie też by tak było - mówi Gałązka.

W przejściu pojawiło się za to nowe oświetlenie i oznakowanie. Właśnie tablice informacyjne zwracają największą uwagę pieszych. - Wreszcie ktoś pomyślał i zrobił coś czytelnie - ocenia pani Joanna, pracująca w sklepie przy ul. Piotrkowskiej. - Wyjaśnienie dokąd jadą tramwaje z danego przystanku na pewno przyda się turystom - dodaje. A tych w okolicy reprezentacyjnej ulicy nie brakuje. - Informacje są OK, chociaż w wielu dużych miastach główne przystanki opisuje się też w języku obcym np. po angielsku czy niemiecku - podkreśla Salma, studentka z Hiszpanii.

Ale łodzianie i tak są zadowoleni bo... uniknęli wstydu. - Niedługo ma przecież stanąć hotel Hilton. Przyjedzie ktoś ze świata i zobaczyłby tylko, że u nas podziemne przejście to syf - ocenia Karol Malec, student. - Mam nadzieję, że tak samo odpucują kiedyś całą Piotrkowską. Ciekawe też jak długo przejście będzie wolne od bazgrołów grafficiarzy.

Zarząd Dróg zapewnia, że przejście zostało zabezpieczone powłoką, która ułatwia zmywanie napisów wykonanych sprayem. - Na to, by przejście było stale patrolowane, pieniędzy jednak nie mamy - przyznaje Monika Gałązka, rzecznik ZdiT. - Remont podziemnego przejścia kosztował 1,4 mln zł, a głównym wykonawcą była firma Ador.
Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

BLOGI O ?ODZI