Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Prasówka
Nie ?ód?my si? Drukuj Wyślij znajomemu
Artyku?y
21.09.2010.

W środku Europy, przynajmniej tej geograficznej. W środku Polski. Miasto zabytek. Wielkie skupisko ścisłej secesyjnej zabudowy. Teraz gnijącej. Urbaniści proponują wyburzenie całego zabytkowego centrum Łodzi, bo mówią, że po stu dwudziestu latach bez remontu, tego wyremontować się już nie da.

 
Prawo veta dla ?odzian Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
02.04.2010.

Łódzka Rada Miejska, wzorem Słupska i Krakowa, przegłosowała w środę regulamin konsultacji społecznych. Mieszkańcy uzyskali w ten sposób prawo opiniowania nawet tak poważnych strategicznych dokumentów, jak choćby budżet miasta. Projekt uchwały w tej sprawie przygotował radny PiS Krzysztof Piątkowski.  

 
?ód?: stra?acy podejrzewaj? podpalenie willi Kellera Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
02.04.2010.

Podpalenie jest przypuszczalną, wstępna przyczyna pożaru zabytkowej willi Rudolfa Kellera przy Gdańskiej.  

 
Radny chce s?ucha? ludzi Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
17.03.2010.

Rzeczywiste konsultacje społeczne na temat najważniejszych zapadających w mieście decyzji chciałby wprowadzić do łódzkiego życia publicznego Krzysztof Piątkowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Piątkowski, wspólnie z przedstawicielami organizacji: Ruch Społeczny Szacunek dla Łodzi, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Fundacja Normalne Miasto Fenomen, Grupa Pewnych Osób, Stowarzyszenie Fabrykancka oraz Inicjatywa Społeczna Łodzianie Decydują opracował nowy projekt regulaminu konsultacji społecznych.  

 
Kolej aglomeracyjna skróci podró? do ?odzi Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
17.03.2010.

Łódzki sejmik dał wczoraj zgodę na powołanie wojewódzkiej spółki Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Zarząd ma zostać powołany już w maju, a w jej barwach po niemal całym woj. łódzkim ma jeździć 20 szynobusów. Najwcześniej za dwa lata.

 
Czarne chmury nad ?ódzkimi Spotkaniami Teatralnymi Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
16.02.2010.

Najstarszy i najważniejszy festiwal teatru alternatywnego w Łodzi, Łódzkie Spotkania Teatralne, czekają na werdykt, który może zadecydować o losach imprezy.  

 
Lang Lang kocha muzyk?, muzyka kocha Lang Langa Drukuj Wyślij znajomemu
Dziennik ?ódzki
11.01.2010.

Lang Lang rozpoczął naukę gry w wieku trzech lat, a po dwóch kolejnych został zwycięzcą Konkursu Pianistycznego w Szanghaju i dał swój pierwszy publiczny recital. Fortepian towarzyszył mu od zawsze, więc gra na tym instrumencie stała się dla niego równie naturalna, jak oddychanie. Koncert z udziałem tego fascynującego pianisty zainaugurował w niedzielę Rok Chopinowski w Filharmonii Łódzkiej.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 552

BLOGI O ?ODZI