Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Urbanistyka
"Dwójka" sprzedana
Autor: red   
29.01.2011.

Za prawie sześć milionów złotych sprzedano zajezdnię tramwajową na rogu ulicy Kilińskiego i Dąbrowskiego. Jak donosi Gazeta Wyborcza nowy właściciel wybuduje w obiekcie centrum handlowe.

 
Budynek dla Bionanoparku
Autor: z mat.org   
30.12.2010.

Jeszcze w tym roku planowana jest budowa nowego kompleksu Technoparku Łódź. Inwestor (Łódzki Regionalny Park Naukowo Technologiczny) nazwał go Bionanoparkiem, ze względu na profil prac badawczych, jakie w nim będą prowadzone.

 
KONIOR STUDIO "Architektura Kontekstu"
Redaktor: Pawe? Justyna   
10.12.2010.

Wystawa "Architektura Kontekstu" jest podsumowaniem piętnastoletniej działalności KONIOR STUDIO. Postawa twórcza biura założonego przez Tomasza Koniora opiera się na przekonaniu, że w świecie zdominowanym przez typowe rozwiązania można projektować architekturę o indywidualnym wyrazie i niepowtarzalnym klimacie jednocześnie wychodzącą naprzeciw potrzebom człowieka.

 
?ódzki hotel andel's walczy o nagrod? imienia Miesa van der Rohe
Autor: z miesbcn.com   
01.12.2010.

Nagroda architektoniczna ufundowana przez Parlament Europejski, Komisję Europejską i Fundację imienia Miesa van der Rohe, przyznawana jest co dwa lata europejskim architektom za wyjątkowe realizacje. Nagroda nosi imię wybitnego niemieckiego architekta doby modernizmu - Ludwiga Miesa van der Rohe.

 
Wielkomiejska Piotrkowska
Autor: z mat. UM? i MPU   
23.10.2010.

Konkurs architektoniczny "Wielkomiejska Piotrkowska" został rozstrzygnięty. Zwyciężyła koncepcja Zbigniewa Bińczyka z Biura Realizacji Inwestycji „Fronton".

 
Jak ci si? nie podoba, to...
Redaktor: Jarek Ogrodowski   
06.10.2010.

Jest coś takiego jak łódzki kompleks. Kompleks wynikający z tego, że na tle Warszawy Łódź wypada bardzo blado. W zasadzie to w ogóle nie wypada, żeby być szczerym. Podobnie blado wypada na tle innych wielkich miast, takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań. Gorzej, bo w niektórych dziedzinach zaczyna równie blado wyglądać na tle miast znacznie mniejszych (Kielce i ich targi, a targi łódzkie etc).

 
Nowy hotel dla ?odzi
Autor: .   
30.07.2010.

Łódź doczeka się nowego, trzygwiazdkowego hotelu, który powstanie u zbiegu al. Politechniki i ul. Rembielińskiego. W 12-kondygnacyjnym obiekcie o łącznej powierzchni ponad 6700 m kw. znajdzie się m.in.: 130 pokoi jedno-, i dwuosobowych, centrum konferencyjne, klub fitness, bar i restauracja. Inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

reklama google