Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Urbanistyka
Miastoprojekt - spacery architektoniczne
Autor: Muzeum Sztuki   
10.07.2010.

"Miastoprojekt" to letni cykl spacerów i wykładów mających zwrócić uwagę na powojenną architekturę oraz przekształcenia urbanistyczne Łodzi z tego okresu. 

 
University Business Park - pierwszy budynek oddany do u?ytku
Autor: Advanced Public Relations   
29.06.2010.

Inwestor kompleksu University Business Park w Łodzi, spółka Globe Trade Center otrzymała prawomocne pozwolenie na użytkowanie pierwszego budynku. University Business Park położony jest obok terenów Politechniki Łódzkiej, pomiędzy al. Kościuszki i ul. Wólczańską.

 
Rewizyty w Rezydencjach
Autor: mat.org   
25.06.2010.

"Rewizyty w Rezydencjach" to cykl wykładów połączonych z pokazami multimedialnymi, które przybliżają dzieje rezydencji z terenów Warmii i Mazur między innymi w Krokowej, Nakomiadach, Galinach, Choroszczy. Miejsca te wyróżniają się, ponieważ nadano im nowe funkcje po przeprowadzeniu gruntownej konserwacji. Jak sprawdzają się w tych nowych realiach? Jakie są  korzyści a jakie  problemy wynikają z renowacji zabytkowych pałaców? Opowiedzą o tym zaproszeni goście.

 
Ksi?ga Fabryk ?odzi
Autor: Jaros?aw Ogrodowski   
18.05.2010.

O Księdze było głośno na długo przed jej wydaniem. Mówiono o niej dużo, a obiecywano sobie po niej jeszcze więcej. Do tej pory temat łódzkich fabryk nie był należycie zaprezentowany. Wydano co prawda Leksykon łódzkich fabryk i Stare fabryki Łodzi w tzw. brązowej serii Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, ale była to kropla w morzu potrzeb. Brakowało wciąż publikacji obszerniejszej, bardziej szczegółowej, a jednocześnie syntetycznej i napisanej przystępnym językiem. Oczekiwania były ogromne, czytelnicy wygłodniali a i czas naglił, bo coraz więcej łódzkich fabryk znikało z powierzchni ziemi. Fakt, że w trakcie przygotowania Księgi (lata 2006-09) znikło w Łodzi co najmniej 10 przedstawionych w niej fabryk jest nader wymowny. I oto jest. Doczekaliśmy się. Co więc ostatecznie otrzymaliśmy?

 
Prorevita 2010
Autor: mat.org   
05.05.2010.

W Łodzi odbędzie się kolejna konferencja dotycząca zagadnienia zachowania historycznej zabudowy. Podstawowym celem konferencji Prorevita 2010 jest określenie zasad dotyczących adaptacji obiektów i zespołów poprzemysłowych do innych funkcji.

 
ART- MODERN - quality architecture, low cost build environment, modern life style.
Autor: materia?y organizatora   
11.02.2010.

Ruszył blog poświęcony konkursowi architektonicznemu, który ma na celu wyłonienie najlepszej koncepcji zabudowy zdegradowanych terenów pofabrycznych przy ul.Wróblewskiego 6/8 w Łodzi.

 
Andel's Hotel ?ód? zdobywc? nagrody Architecture of the Year
Autor: .   
16.11.2009.

Hotel Andel´s w Łodzi otrzymał główną nagrodę w konkursie European Hotel Design Award 2009 w kategorii Architecture of the Year za adaptację istniejącego budynku do funkcji hotelu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 2 listopada 2009 roku w Londynie. Nagroda przyznawana jest od 12 lat przez renomowany magazyn Sleeper.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

reklama google