Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Urbanistyka
Daniel Libeskind chce zaprojektowa? dla ?odzi
Redaktor: Micha? Justyna   
25.10.2009.

Daniel Libeskind był gościem Łódź desing festival  oraz firmy RHEINZINK realizującej kampanię “Podążaj za swoją ideą”

 
ArchFilmFestiwal
Autor: sztuka architektury   
11.10.2009.

W dniach 21-24. października 2009 r. w Łódź Art Center odbędzie się Festiwal Filmów o Architekturze  Festiwal jest nie tylko szansą obejrzenia dobrych filmów dokumentalnych, ale także pretekstem dla publiczności i zaproszonych gości do dyskusji o najważniejszych problemach architektury współczesnej.


 
Dworzec ?ód? Widzew przejdzie metamorfoz?
Autor: PKP   
25.09.2009.

Istniejące budynki zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe. Zmienią się również tereny przyległe do dworca. Prace będą prowadzone w związku z przystosowaniem dworca Łódź Fabryczna i linii łączącej obie stacje do Kolei Dużych Prędkości. Remont Łodzi Widzewa rozpocznie się pod koniec 2009 roku, a zakończy w połowie 2010 roku.

 
Potential Architecture
Autor: B?a?ej Filanowski   
25.09.2009.

Rozstrzygnięcie konkurs architektonicznego zawsze budzi silne emocje.  Radość zwolenników zwycięskiego projektu miesza się z rozczarowaniem przegranych. W dokumentacji  często zostają niezwykle interesujące projekty. Czasem zbyt śmiałe, innym razem zbyt kosztowne.  Czy ich żywot musi się kończyć w finalnym dniu konkursu? To pytanie zainspirowało architektów z Oslo do stworzenia internetowej bazy: Norwegian Collection of Potential Architecture.

 
Europejskie Centrum Bio- i Nanotechnologii w ?odzi
Autor: biotechnologia.pl   
23.09.2009.

26 laboratoriów, 12 tys. m.kw. powierzchni, 230 stale pracujących naukowców i doktorantów oraz miejsce dla 600 mogących korzystać z infrastruktury badawczej - liczby opisujące Europejskie Centrum Bio- i Nanotechnologii (ECBNT), które ma powstać w Łodzi są imponujące. Projekt jest już gotowy, teraz czeka tylko na akceptację władz centralnych.

 
Nowoczesna filmówka
Autor: PWSFTViT   
21.09.2009.

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi przystąpiła do realizacji projektu budowy uczelnianego Centrum Dydaktyki Nowych Mediów. Budynek Centrum Dydaktyki i Nowych Mediów PWSF powstanie na działce przy ul. Targowej 57 w Łodzi na działce po dawnej fabryce termometrów, sąsiadującej z obecną siedzibą szkoły.

 
Sterlinga Business Center
Autor: Hines   
17.07.2009.

Z początkiem lipca, firma Hines przystąpiła do realizacji nowej inwestycji pod nazwą Sterlinga Business Center. Będzie to budynek biurowy klasy A, mieszczący się w Łodzi, przy ulicy Sterlinga 8a.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

reklama google