Wczytywanie strony... Proszę czekać...
Home arrow Urbanistyka arrow Ceny domów w Łodzi
Ceny domów w Łodzi Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: _   
05.05.2014.
Digg!

Del.icio.us!

Technorati!

Wykop

Gwar

Najwięcej domów oferowanych na łódzkim rynku wtórnym usytuowanych jest w dzielnicy Bałuty – wynika z analizy portalu nieruchomości Domy.pl. W innych rejonach liczba ogłoszeń jest dość wyrównana; wyróżnia się tylko Śródmieście, na którym oferty nie stanowią nawet jednego procenta wszystkich propozycji sprzedaży. Dzielnica ta wyróżnia się też pod względem ceny, która jest dwa razy wyższa niż we wszystkich pozostałych dzielnicach Łodzi – 1,3 mln zł

Najmniejsze domy, o metrażu od 100 do 150 m², odznaczają się najwyższą ceną w przeliczeniu na metr kwadratowy: 4,5 tys. zł. We wszystkich przedziałach wielkościowych możemy zaobserwować tę prawidłowość – im mniejszy dom chcemy kupić, z tym większym kosztem metra kwadratowego powinniśmy się liczyć. Przeciętna stawka za budynek wynosi tu 566 tys. zł, a ceny kształtują się od 169 tys. zł za domy potrzebujące remontu do 3,5 mln zł. Za najwyższą kwotę nabędziemy budynek w stanie bardzo dobrym, sprzedawany wraz z warsztatem samochodowym.

 
Ceny domów o wielkości 151-200 m² zaczynają się od 149 tys. zł wraz z nieruchomościami nadającymi się do kapitalnego remontu lub rozbiórki. Za trochę wyższe stawki – od ok. 300 tys. zł – możemy kupić budynki w stanie surowym, co może być interesującą propozycją zwłaszcza dla osób, które chciałyby wykończyć i zaaranżować dom według własnych upodobań. Najtańsze domy gotowe do zamieszkania bez żadnych dodatkowych inwestycji kupimy od około 400 tys. zł. Z kolei najwyższe ceny sięgają tu 1,5 mln zł, a w wyjątkowych przypadkach nawet 3 mln zł – tak jak w poprzedniej grupie, najdroższy budynek nie odznacza się luksusami, a przystosowaniem do prowadzenia działalności gospodarczej, w tym przypadku funkcjonująca szwalnią.
 
Jak wynika z danych portalu Domy.pl, wśród domów o powierzchni od 201 do 250 m² znajduje się najdroższy budynek wystawiony na sprzedaż w Łodzi, wyceniony na 5 mln zł. Tak wysoka kwota nie powinna jednak dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę jego lokalizację, czyli granicę dzielnic Śródmieście i Górna. W dodatku jest to willa z okresu międzywojnia, zachowana w idealnym stanie i utrzymana w starym stylu. Średnia cena w tej kategorii wynosi 789 tys. zł i 3,5 tys. zł za metr kwadratowy w porównaniu do 666 tys. zł i 3,7 tys. zł w poprzedniej grupie.
 
Najniższe stawki za gmachy o wielkości od 251 do 300 m² to 350 tys. zł. Za taką cenę możemy stać się właścicielami domu w zabudowie szeregowej, oferowanego w stanie surowym. Asortyment domów niewykończonych jest w tej grupie stosunkowo duży, jednak wszystkie sprzedawane są w podobnych cenach – domostwo gotowe do zamieszkania od razu po zakupie nabędziemy już od 400 tys. zł. Najwyższe ceny dochodzą tu do 2,6-4 mln zł, a średnia to 871 tys. zł przy 3,1 tys. zł za metr kwadratowy.
Komentarze (0)Add Comment

Napisz Komentarz
mniejsze | większe

busy
 

reklama google